Чому важливо навчати дітей розгадувати загадки
Опубліковано:
2017-09-07

Усі батьки хочуть, щоб їхній малюк ріс розумним та кмітливим. Ми впевнені, кожна мама неодноразово міркувала, як провести дозвілля з дитиною в іграх та розвагах, але з користю. Сьогодні ми допоможемо знайти відповідь на це питання.

Найпростіше та найефективніше заняття з дитиною — загадки. Адже для них не треба жодних спеціальних приготувань! Крім того, можна загадувати їх по дорозі в садочок, у черзі в магазині, у транспорті, на прогулянці — всюди, де вам заманеться.

І це не просто гра, а неймовірно ефективний спосіб розвинути у дитини мислення, логіку, фантазію, інтелект, пам'ять і кмітливість. Загадки можна загадувати з того моменту, як малюк починає гарно говорити. У три роки малюки уже готові до таких завдань. Звісно, ви можете спробувати і раніше. 

Найкраще почати з віршованих загадок — коли відповідь ніби сама напрошується і римується з попереднім рядком. Діти з задоволенням швидко запам’ятовують невеличкі віршики, завдяки чому збагачують свій словниковий запас, тренують пам'ять і мовлення:

«Ходить птаха по подвір’ю: Гребінець, борідка, пір’я.
А якщо сіда в гніздечко — Нам несе вона яєчко». (Курка)
«З квіток мед вона збирає,І у вулику ховає.
Кружляє цілий день малаЗдогадались хто?» (Бджола)

Допомагайте малюку знайти відповідь, проте не підказуючи, а наштовхуючи на правильну думку. Важливо, щоб нові знання здобувались дитиною самотужки, у процесі пошуку відповіді. Такі знання більш міцні та усвідомлені. Головне — знайти загадки, що відповідають віку вашої дитини. До надто важких, як і до легеньких, дитина швидко втратить цікавість.

Відгадавши певну кількість загадок, малюк вже сам захоче створювати свої. Обов’язково підтримайте його! Запропонуйте дитині придумати завдання, наприклад, для бабусі чи дідуся, чи розкажіть про предмети, які оточують вас навколо. Наприклад:

«Сіренький, м’якенький, лащиться і мурчить». (Котик)
«Має чотири ноги, та без голови. Ми на нього сідаємо». (Стілець)‍

Якщо ви хочете, щоб ваш малюк ріс допитливим і активним — загадуйте йому загадки! Це один із найкращих методів розвитку вашої дитини. Почніть їх загадувати — ви дуже швидко ви помітите, як ваш малюк почне цікавитися різними речами, ставити питання і фантазувати. Відповіді на деякі загадки здаються смішними та неочікуваними — вони розвивають почуття гумору і вчать дітей мислити творчо і нестандартно.

А ви загадуєте загадки малюку? Поділіться прикладами!

Сподобалась стаття? Поділись!