Як допомогти сором’язливій дитині
Опубліковано:
2017-11-01

Якщо ваш малюк все свято стоїть під стінкою, боїться розказати вивчений віршик, завмирає при незнайомих людях, йому важко заводити друзів — вітаємо, ви батьки сором’язливої дитини. У декого це проходить з віком, але іншим потрібна допомога люблячих дорослих. Ми зібрали найдієвіші поради, щоб ваш малюк з легкістю поборов свою сором’язливість.

  1. Ніколи не вибачайтеся за сором’язливість своєї дитини перед іншими. Так ви лише переконаєте дитину в тому, що вона щось робить не так. Краще замінити словами «спокійний, розсудливий, серйозний». Також не варто примушувати говорити, гратися чи розповідати щось, якщо дитина не в настрої.

  2. Розмовляйте про подію перш, ніж на неї піти. Якщо ваша дитина на дитячому дні народженні почувається невпевнено, їй важко знайти друзів і долучитися до загального святкування, перш ніж відвідати чергове свято, детально обговоріть, чого варто чекати. Наприклад, чи багато буде діток, кого ви вже знаєте, а кого ні; де відбуватиметься свято, чи будуть запрошені аніматори, і т.д. Такий спосіб допоможе сором’язливому малюку підготуватися до того, що його чекає, і надалі почуватися більш впевнено.

  3. Складайте план дій. Для дитини, що легко знаходить друзів і швидко стає  «своєю» у будь-якій компанії, цей пункт може здатися не потрібним. Проте для сором’язливих він конче необхідний! Як це працює: проговоріть усі кроки, з ким і як вітатися; що говорити та чи потрібно усміхнутися/бути серйозним; як запропонувати свою  дружбу і представитися. Для менших діток можна провести все в ігровій формі, з іграшками чи членами родини.

  4. Свій спосіб заспокоєння. Запитайте у малюка, що йому допоможе стати більш впевненим. Це може бути маленька іграшка в кишені, пісенька чи віршик, мамині підбадьорювання — будь-що, що дасть відчуття спокою у стресовій ситуації.

  5. Власний приклад. Навіть якщо вам самим повсякчас важко бути дружнім веселуном, намагайтеся показати дитині, що в спілкуванні немає нічого страшного. Мила бесіда зі знайомим на вулиці, розмова з консультантом у магазині, дзвінок на гарячу лінію — нехай ваш малюк дивиться на позитивний приклад спілкування з людьми.

  6. Заняття для впевненості. Хоч і заведено думати, що лише танці чи театральний гурток може із невпевненого малюка зробити зірку, як бути якщо такі факультативи не до душі? Психологи стверджують, що будь які заняття, від яких малюк отримує задоволення і досягає успіхів здатні позитивно вплинути на самооцінку і, як наслідок, покращити комунікативні здібності. Особливо це стосується спортивних секцій. Фізично розвинені діти, як правило, почувають себе впевнено в різних ситуаціях.

  7. Не варто все робити за дитину, переживаючи, що через сором’язливість вона не справиться. Так ви доводите малюку, що він ні на що не здатний. Натомість висловіть впевненість, що у нього все вийде, підтримайте, і похваліть за старання.

  8. Часто відвідайте місця, де буде можливість погуляти з однолітками. Дитячі майданчики, центри, гуртки — там можна буде спробувати знайти нових друзів. Непоганою практикою спілкування буде прогулянка з молодшими дітками, так у вашого малюка буде шанс проявити лідерські здібності.

Понад усе сором’язливим дітям потрібна підтримка і щоб хтось в них вірив; до того ж, не намагайтеся змінити характер своїх малюків, просто допомагайте стати відкритішими. А які ваші методи боротьби із сором’язливістю?

Сподобалась стаття? Поділись!