План заняття: поняття «більший» та «менший», «круг» та «квадрат».
Опубліковано:
2018-01-04

Тема: Поняття «більший» та «менший», «круг» та «квадрат».

Мета: Формувати в дітей поняття «більший», «менший», порівнюючи предмети за величиною та шляхом накладання. Закріпити геометричні знання «круг» та «квадрат», вчити розрізняти їх. Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу. Виховувати інтерес до занять з математики.

Обладнання: великий і малий м’ячі, плоскі м’ячі (великий та маленький) на кожну дитину, ведмедики-іграшки, квадрати та круги (по 4 шт. для кожної дитини).

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Психогімнастика. Вихователь запрошує дітей утворити коло.

Вліво-вправо, вліво-вправо,
Оберніться — погляньте,
Одне одному всміхніться.


2. ВСТУПНА ЧАСТИНА

На столі вихователя лялька і два м’ячі.

— Діти, лялька Наталка хоче погратися більшим м’ячем, але вона не знає, який м’яч більший, а який менший. Малята, допоможіть ляльці!
— Діма підійди і покажи їй більший м’яч. Поклади його коло ляльки. Якого він кольору? А якого кольору менший м’яч?
— Сашко, поклади його поряд з більшим м’ячем.
— Лялька Наталка вдячна вам за допомогу. Вона пропонує погратися м’ячами.

3. ГРА З М'ЯЧАМИ.

— Станьте в коло. Більший м’яч тікатиме, а менший буде його доганяти. Лізо, візьми більший м’яч, а ти, Кіро, менший. Передавайте м’ячі один одному по колу.
 — Який спритний менший м’яч, він зараз дожене більший! Ось і догнав! Тепер більший м’яч доганятиме менший в інший бік. Погралися м’ячами, тепер покладіть їх у коло — спочатку менший, а потім більший.
— Діти, подивіться на ці м’ячі. Чим вони відрізняються один від одного? Який з цих м’ячів більший, а який менший? А може, вони однакові? Що треба зробити, щоб перевірити? Так, треба порівняти, поклавши один на одного. Тимуре, порівняй ці м’ячі за величиною. А тепер порівняємо всі разом!

4. РУХЛИВА ГРА «ВЕДМІДЬ ТА БДЖОЛИ»

— Діти, ведмедик хоче з вами погратися. Ви будете бджолами.
— Скільки ведмедиків? (Один!)
— Скільки діток-бджілок? (Багато!)

Коли вихователь каже «Ведмідь іде!» — діти тікають на свої стільчики («вулики»). Коли ведмідь спить, діти граються.

5. ДИДАКТИЧНА ГРА «ПЕЧИВО ДЛЯ ЛЯЛЬКИ»

— А ще лялька Наталка приготувала для своїх гостей печиво різної форми. Це печиво якої форми? Це кругле печиво! Це квадратне печиво!
— Погляньте на квадрат, обведіть його пальчиком. У квадрата є кути — ось вони, а також його сторони однакові. Прикладіть його до круга. У круга є куточки? Ні. Круг обведімо пальчиком. Маємо кругле печиво. Воно котиться. А квадратне печиво не котиться? Ні, йому куточки заважають.
— Розкладімо квадратне печиво на квадратну тарілочку, а кругле печиво — на круглу тарілку. Молодці, діти!

6. ПІДСУМОК

 — Діти, ляльці Наталці було з нами весело гратися, тому вона залишила для нас гостинець — смачне печиво!

                                        

Автор проекту: Удовиченко Людмила Валеріївна, слухач курсів підвищення кваліфікації з проблеми «Упровадження інноваційних технологій навчання і виховання у практику роботи закладу дошкільної освіти», вихователь приватного НВК «Хеппі Ленд».

Використана література:

  • Бєлкіна Є., Богданец-Билоскаленко Н. Методичні рекомендації до програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина». — Київ: Астамір-В, Київський університет ім. Б. Грінченка, 2013. — 400 с.
  • Базовий компонент дошкільної освіти. — Київ, 2012.
Сподобалась стаття? Поділись!