Як прищепити дитині любов до читання
Опубліковано:
2018-03-30

Діти, які люблять читати, відзначаються інтелектом, ерудицією, здатністю вирішувати нестандартні завдання. На жаль, в еру планшетів та телефонів, таких дітей з кожним роком стає все менше… 

Дітей потрібно привчати до книги якомога раніше, адже саме від бажання здобувати інформацію залежить їхня допитливість та цікавість до навколишнього світу. Крім того, читання вчить красиво говорити, збагачує мову, покращує пам’ять. 

Звісно, щоб привчити дитину до читання, потрібно багато часу та певних зусиль саме від батьків. Сьогодні ми поділимось з порадами, які вам в цьому допоможуть: 

  1. Читайте самі. Нехай малюк бачить вас за читанням книжок регулярно — адже діти копіюють усі звички своїх батьків.

  2. Важливо привчати до книги з перших днів життя. Так, коли ви читаєте новонародженій дитині, вона не розуміє слів. Але дитя чує мамин спокійний та лагідний голос — потім це викликає у нього позитивні асоціації на підсвідомому рівні.

  3. Зробіть читання звичкою. Нехай «читання на ніч» буде магічним щоденним ритуалом перед сном. Повірте, всього 10 хвилин щодня здатні виховати у дитини повагу і любов до книги.

  4. Відвідуйте книгарню разом із дитиною — роздивляйтесь малюнки у книгах, які плануєте купувати, обговорюйте та вибирайте книги. Якщо дитина вибрала книгу, яка вам не подобається, йдіть на компроміс: «Добре, ми купимо її, але читатимеш сам. А потім почитаємо те, що подобається мені».

  5. Купуйте дітям цікаві енциклопедії з яскравими картинками. Так дитині буде простіше звикнути до книжок. Переконайтеся, що діти їх читають, а не тільки роздивляються малюнки. Для цього пограйте в гру «питання-відповіді» та запитуйте малюка про зміст прочитаної книги.

  6. Зацікавте дитину книгою. Розкажіть їй про незвичайні моменти з сюжету, а потім переходьте до читання самої книги.

  7. Дозволяйте дитині читати в ліжку. Можете запропонувати маляті самостійно обрати рішення: негайно спати або 10 хвилин почитати. Як правило, діти погоджуються на все, аби тільки не лягати спати :)

  8. Не потрібно змушувати дитину дочитувати нецікаву для неї книгу. Нудьга не повинна асоціюватися з читанням — інакше читання буде сприйматися як покарання.

  9. Читайте дитині, навіть коли вона вже сама навчиться читати. Коли читають дорослі, діти зосереджуються та повністю занурюються в світ книжкової фантазії та починають мріяти.

І пам’ятайте, саме від читання залежать навчальні успіхи дитини з усіх навчальних предметів. Тому важливо виховати в дитини любов до читання до того, як вона піде до школи. Успіхів вам та цікавих книг!

Сподобалась стаття? Поділись!