Які фактори в дошкільному навчальному закладі впливають на якість освіти
Опубліковано:
2018-02-07

Дошкільна освіта — необхідна база для соціалізації дитини у світи та її успішного навчання в школі. Головний критерій якості дошкільної освіти — бажання дитини самостійно надалі вивчати та пізнавати світ, а також створені в дитсадку належні умови для розвитку та росту дитини.

Але часто батьки стикаються з проблемою, коли вони не отримують належну якість навчання для своєї дитини (навіть, коли платять за це немаленькі гроші). Сьогодні ми розглянемо, на які фактори та критерії слід звертати увагу при виборі приватного дитячого садочка.

1. НЕ КОЖНА ЮРИДИЧНА ОСОБА, ЯКА СЕБЕ НАЗИВАЄ «ДИТЯЧИЙ САДОК», Є НИМ НАСПРАВДІ

До 24.05.2016 року умови, в яких мають навчатися дошкільнята, визначалися Держсанепідслужбою. Зараз на зміну прийшло затвердження Санітарного регламенту — це послабило вимоги щодо умов ДНЗ.

Але навіть у Санітарному регламенті не вказано, що дитячий садочок може знаходитись у підвальних приміщеннях, квартирах чи приватних будинках, де про санітарні норми навіть не чули. Як правило, у таких садочках відсутній поділ на групи за віком, усі діти займаються разом. Через погане кондиціонування в квартирах та підвальних приміщеннях часто спекотно та волого… Чому деякі «навчальні заклади» обирають саме такі приміщення для виховання дітей і чому цього ніхто не контролює — відкрите питання.

Якщо власники такого закладу стверджують, що маю ліцензію дошкільного навчального освітнього закладу — це неправда (або ліцензія була отримана незаконним шляхом).

Адже для отримання ліцензії заклад має відповідати таким умовам:

 • Дошкільний навчальний заклад має бути обладнаний окремими входами: загальним; для дітей раннього дошкільного віку; для дітей дошкільного віку; для харчоблоку, ізолятору, пральні.
 • Приміщення для груп дітей раннього віку доцільно розташовувати на першому поверсі та забезпечувати окремими входами.
 • Наявність окремих туалетних приміщень для хлопчиків та дівчат.
 • Для прання, сушіння та прасування білизни, рушників тощо у дошкільних навчальних закладах передбачаються відповідні приміщення. Прання та прасування особистих речей персоналу в дошкільному навчальному закладі забороняються.
 • Пісочниці на групових майданчиках повинні бути огороджені бортиками. На ніч пісочниці необхідно закривати.
 • Територія підлягає прибиранню 2 рази на день, у тому числі вранці за 1-2 години до приходу дітей, та в разі забруднення (за умови відсутності дітей на ігрових майданчиках). Влітку прибирання необхідно супроводжувати поливом зі шланга (2 рази на день) і миттям підлоги тіньових навісів. Восени проводиться очищення території від листя, сухої трави, взимку — від снігу та криги. У дошкільному навчальному закладі спалювання сміття та листя заборонено. Взимку й навесні, за відсутності дітей, із даху будівлі необхідно збивати бурульки та в разі очевидної небезпеки зсуву згрібати сніг із дахів.
 • Світильники на стелі групових, ігрових, приймальних, роздягальних приміщень, у залах для занять музикою, фізичною культурою розміщують рівномірно. Світильники, що можуть пошкодитися, повинні мати захисну арматуру. В ігрових необхідно передбачити окреме вмикання кожного ряду світильників, що розташовані паралельно вікнам.
 • Організація питного режиму повинна сприяти оптимальному задоволенню потреб дітей у безпечній та якісній воді. Кожна дитина за потреби повинна отримати кип’ячену або фасовану воду в індивідуальній чашці.
 • Спальні мають бути обладнані безпечними стаціонарними ліжками, що відповідають зросту та віку дитини.
 • Пожежна безпека. Мають бути облаштовані запасні виходи, вентиляційні шахти та встановлені пожежні сигналізації. Цей пункт надзвичайно важливий, але далеко не кожен садок дотримується його.

Отже, недотримання всіх вимог, які зазначені у законі, дитячий садок не отримує ліцензію та не має права навчати у своїх стінах дітей. А тепер пригадайте, чи багато садочків, які ви знаєте, дотримуються всіх законодавчих норм і правил?

Приміром, в Ірпені офіційно зареєстровано близько 30 дитячих навчальних закладів. Але лише половина з них, в тому числі й Happy Land, мають Ліцензію на освітню діяльність.


Ми дотримуємось усіх вище згаданих умов, а саме:

 • Садок Happy Land (юридично — НВК «Хеппі Ленд») є членом ГО «Асоціація приватних освітніх закладів міста Києва» та має право здійснювати освітню діяльність у сфері дошкільної освіти (Ліцензія №25 від 31.01.2017, видана Київською обласною державною адміністрацією).

 • У нашому закладі було проведено обстеження в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в м. Ірпені Савчук Г.Є. та провідним фахівцем Сакун Ю.М. і отримано Акт санітарно-епідеміологічного обстеження на підставі Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного добробуту населення» № 4004-ХІІ від 24.02.1994р. та «Положення про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні» без зауважень.

 • Керівництво НВК «Хеппі Ленд» подбало про пожежну безпеку всіх, хто перебуває в закладі, а головне — про безпеку дітей, за яких ми несемо відповідальність. У зв’язку з цим було встановлено обладнання протипожежної безпеки у всіх приміщеннях садочку. А саме, автоматичну установку протипожежного захисту та систему раннього виявлення надзвичайних ситуацій (проектант ТОВ «СОНАР» Ліцензія АГ № 506334, термін дії якої необмежений).

 • Головним управлінням ДСНС України в Київській області 01.08.2017 року на прохання керівника НВК «Хеппі Ленд», Антонюк Н.В. було проведено позапланову перевірку додержання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки в частині працездатності та утримання в належному стані системи автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу. Під час перевірки порушень законодавства у сфері пожежної безпеки не виявлено. Система протипожежного захисту знаходиться в працездатному стані.

2. НЕ В КОЖНОМУ ЛІЦЕНЗІЙНОМУ ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ Є ЯКІСНИЙ КАДРОВИЙ СКЛАД.

На вимогу ліцензування необхідно мати кваліфікований кадровий склад. Часті випадки, коли за виховання вашої дитини в садочку відповідають люди, які, в кращому випадку, мають дипломи про вищу освіту, але зовсім іншого напрямку — тобто не кваліфіковані педагоги.

У садочку Happy Land вища освіта та кваліфікація працівника відповідає займаній посаді. Усі наші педагоги працюють офіційно та проходять медичний огляд відповідно законодавству — раз на півроку. При наборі персоналу до команди садочку основною вимогою до претендентів є стаж на подібній посаді понад три роки.

Якісний склад педагогічних кадрів нашого садочку: 24 педагоги, з них 22 особи мають вищу освіту, 2 особи — неповну вищу освіту, 1 педагог має вчений ступінь кандидата економічних наук, 1 педагог має звання «Вихователь-методист», 2 педагоги нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 3 педагоги — «Спеціаліст вищої категорії», 3 педагоги — «Спеціаліст другої категорії».

У 2017 році, з 15 листопада по 22 грудня, 17 педагогів нашого садочку пройшли курси підвищення кваліфікації при Комунальному вищому навчальному закладі Київської обласної ради «Академія неперервної освіти». Познайомитись із нашою командою ви можете в спеціальному розділі на сайті.

3. НЕ КОЖЕН САДОЧОК МАЄ НА МЕТІ, ПЕРШ ЗА ВСЕ, НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ.

Справді, найчастіше дитячі дошкільні заклади відкривають із метою заробити грошей на хвилі тренду дошкільної приватної освіти. Здебільшого садочки відкривають у новоспечених ЖК, або й у прохідних місцях. А до складу персоналу беруть студентів або недосвідчених спеціалістів. При цьому, ціни на навчання в таких садочках далеко не найменші…

Happy Land працює за декількома освітніми програмами, але пріоритетною є програма «Дитина». Методична проблема, за якою працює педагогічний колектив у 2017-2018 навчальному році — «Формування у дітей мотивації до навчання та саморозвитку в контексті компетентнішого підходу до навчально-виховного процесу».

Місія усієї команди приватного дошкільного навчального закладу Happy Land — допомогти дитині сформуватися як особистість, навчити приймати самостійні рішення, допомогти вихованцям створити свою систему дитячих цінностей, постійно слідкувати за відповідністю розвитку дитини щодо загальноприйнятих норм, виховати особистість, розвивати таланти кожного. Також у Happy Land батьки можуть вибирати для своїх діточок додаткові заняття та гуртки, що виходять за межі загальної дошкільної програми.

У садочку Happy Land ми акцентуємо увагу на:

 • Формуванні у дитини мотивації на здоровий спосіб життя та поведінку в соціумі. Ми робимо все для того, щоб кожна дитина розуміла загальнолюдські, патріотичні, моральні, духовні, громадські, екологічні, естетичні цінності.
 • Розвиваємо інтелект кожної дитини за допомогою занять різними видами діяльності (пізнавальної, навчальної, ігрової, трудової).
 • Забезпечуємо розвиток емоційно-чуттєвої сфери дитини та формування емоційно-ціннісного ставлення до навколишнього світу.
 • Розвиваємо творчі задатки та здібності, здатність до самопізнання своїх можливостей. У цьому процесі беруть участь досвідчені педагоги та вихователі, психолог, викладачі іноземних мов, логопеди, музичний керівник, викладачі фізичної культури, хореографії, малювання, тхеквондо тощо.

4. ВИСНОВОК

Ми розуміємо, що темп і ритм життя сучасних батьків часто лишає їх можливості достатньо часу приділити питанню вибору найкращого закладу для освіти своєї дитини. І насамперед, наша стаття була спрямована на те, щоб вказати батькам вектор — на що саме потрібно звертати увагу при виборі дошкільного навчального закладу для своєї дитини.

Тому обов’язково перевіряйте майбутній садок для вашого малюка на: відповідність санітарним нормам, наявність ліцензії, наявність кваліфікованого складу педагогів. І найголовніше — важливо, щоб усі члени колективу садочка, де буде навчатись ваш малюк, любили свою роботу, з повагою та турботою ставились до дітей.

Сподобалась стаття? Поділись!