Лайфхак: 11 способів вивчити вірш та тренувати пам’ять у дошкільнят
Опубліковано:
2017-09-10

Якщо ти мама школяра, початок осені означає щоденні заняття та вивчення уроків. Якщо ж ти мама дитини-дошкільника, здається, ще можна зачекати із домашньою роботою. Але тут все не так просто: безліч свят у дитячому садочку супроводжуються віршиками, які малечі дбайлива вихователька задає вивчити дома. Мами, без паніки! Швиденько зберігайте наступні поради! Ви дізнаєтесь, як якісно і швидко вивчити віршик на свято та навчитесь тренувати пам’ять свого малюка.

 1. Чим раніше ви почнете вчити вірш, тим міцніше відкладуться знання. Оптимально — за три дні до дня X. На щастя, в садочку свята готують завчасно, багато репетируючи — часу буде достатньо.

 2. Спершу повільно і чітко прочитайте вірш вголос та переконайтеся, що дитина розуміє значення всіх слів. Попросіть малюка по-своєму переказати текст. Запитайте, яке буде свято, чому його святкують. Цей крок важливий і необхідний — погодьтеся, важко запам’ятати те, чого не розумієш.

 3. Розділіть вірш на менші частинки — зі складного зробіть просте. Можна вчити по рядочку, або навіть словосполученню.

 4. На час активного вивчення вимкніть і приберіть усе, що може заважати та відволікати: телевізор, гаджети, шумні іграшки.

 5. Повторюйте вірш на ніч 7 разів: мозок у сні аналізує отриману за день інформацію, починаючи з останніх подій. Сім разів — оптимальна кількість повторень для якісного запам’ятовування. Також намагайтесь повторити вивчене вранці.

 6. Співайте! Покладіть слова віршика на вже знайому дитині мелодію. Усі малюки люблять музику і співи. А нові слова так швидше запам’ятаються!

 7. Додайте рухів. На кожен рядок придумайте свій набір легких рухів (особливо це важливо для менших діток). Рухи необхідні, щоб закріпити певні слова в пам’яті. Головне — використовуйте різні рухи для різних слів, щоб не було плутанини.

 8. Будуйте асоціації. Покладіть чистий аркуш і олівці перед дитиною. Попросіть на кожен рядок віршу намалювати невеликий малюнок. Наприклад, сонечко, квіточку, людину... А потім, дивлячись на свої нотатки, попросіть дитину його продекламувати. Такий спосіб можна використати з тими рядками, які особливо не хочуть запам’ятовуватися.

 9. Додайте трішки мотивації: «Чим більше ти будеш старатися запам’ятати віршик, тим швидше підемо на вулицю… Хочеш подивитися новий мультик? Тоді хутчіш розкажи мені віршика!» Або будь-який ваш варіант — ви точно знаєте, чим мотивувати свого малюка.

 10. Запропонуйте дитині навчити віршика її улюблену іграшку. Посадіть ведмедика поряд — хай він теж уважно слухає. Таким чином дитина відчує себе вчителем — процес навчання пройде весело і непомітно.

 11. Влаштуйте домашнє свято: запросіть в гості бабусь і дідусів, вдягніть дитину у святкове вбрання, щоб вона була зіркою! Нехай малюк розкаже віршика всім гостям — так він не тільки потренує пам’ять, а і перестане соромитися публічних виступів.

І пам’ятаєте головне: не перетворюйте вивчення вірша в стрес і проблему. Нехай все пройде легко і в форматі гри! Якщо ви почнете тренувати пам’ять змалечку — домашні завдання в дитячому садочку чи школі ніколи не будуть проблемою.А які способи вивчення віршиків застосовуєте ви?

Сподобалась стаття? Поділись!