Сім причин, чому дітям необхідні домашні обов’язки
Опубліковано:
2017-09-15

Ви ще й досі жалієте своїх малят і не долучаєте їх до хатніх справ? А чи знали ви, що більшість педагогічних розвивальних методик містять в своїй основі роботу по дому? Наприклад, за системою Монтессорі, хатні справи можуть стати чудовим елементом розвивальних ігор!

Ми розкажемо вам, чому вже з 2 років можна і потрібно доручати дітям нескладні побутові завдання, а також яку користь це принесе в майбутньому.

  1. Повноцінний член сім’ї. Коли ваш малюк бере участь у повсякденних справах, допомагаючи мамі чи іншим, він одразу стає повноцінним учасником домашнього життя! Ці завдання можуть бути зовсім простими: полити квіти, поставити посуд у посудомийку, погодувати улюбленця. Не забувайте хвалити дитину — говорити, настільки важлива її допомога, і що вона все робить чудово. Фраза: «І що б я без тебе робила, ти мій найкращий помічник!» може запевнити вашу малечу в тому, що без дитини мама ну ніяк не впорається.

  2. Уміння завершувати справи. Скільки разів ви починали грандіозні плани, а потім здавалися на півдорозі? Допоможіть своїм дітям уникнути подібного у майбутньому! Спочатку давайте легкі, швидкі завдання: «Склади свою футболочку», з часом можна перейти до складніших: «Давай усі твої чисті речі складемо на твою поличку». Важливо довести справу до кінця! Тому прослідкуйте за виконанням завдання та підбадьорюйте малюка, коли необхідно.

  3. Гарні звички та необхідні вміння на все життя. Часто турботливі матусі роблять все за своїх коханих дітей, не допускаючи їх до побутових обов’язків. Як наслідок, вже дорослі юнаки й дівчата нездатні заварити чай і розібратися з брудним посудом... Надмірна опіка і відгородження ваших дітей від побуту робить їх несамостійними й залежними від інших. Якщо ж з дитинства залучати дітей до домашніх справ — у майбутньому це допоможе їм бути повноцінними членами суспільства!

  4. Відчуття відповідальності. Все дуже просто: якщо вчасно не полити квіти — вони зав'януть; не погодувати рибок — вони будуть голодні. Так, інколи потрібно нагадувати — діти часто ненавмисно забувають. Проте загальне відчуття відповідальності та обов’язку розвиваються у малюків дуже добре.

  5. Вчаться бути потрібними. Дитина, яка постійно виконує домашні обов’язки, починає відчувати свою важливість і незамінність. Як наслідок — почуття того, що дитина «потрібна» добре впливає на самооцінку і любов до себе. Також це позитивно впливає на стосунки з батьками.

  6. Засвоєння поняття «хочу» і «треба». Не завжди діти виконують хатні обов’язки з великим задоволенням. «Хочу» дивитися мультики цілісінький день, а «треба» прибрати свої іграшки. Проста допомога мамі — це щеплення проти зіпсованості. Діти, котрі звикають виконувати побутові справи, згодом показують кращі результати в навчанні та спорті. І все тому, що уміння виконання простих завдань у них закладено змалечку!

  7. Робить життя сім’ї легшим. І нарешті, якщо ваші діти допомагають вам із хатніми справами, у вас буде більше часу… на своїх дітей! Краще разом прибрати помешкання, а вільний час провести в іграх чи на прогулянці, аніж мама цілий день буде зайнята на кухні, поки діти сумують без неї.

Ну що, ми вас переконали? А які обов’язки є вже зараз у вашої дитини?

Сподобалась стаття? Поділись!