Як допомогти дитині розкрити свої таланти
Опубліковано:
2018-06-08

Не всі захоплення і хобі дітей залежать від методу виховання батьків, якості освіти, студій, які відвідує дитина чи її оточення… Існує також генетична схильність. Адже ніхто не знає, чому, наприклад, народжується музично обдарована дитина в не музичній родині. Тому одне з найважливіших завдань батьків — допомогти дитині розкрити її таланти та зрозуміти, чим їй подобається займатись над усе.

 • Як зрозуміти інтереси дитини?

  Все просто — спостерігайте, що їй подобається робити. Якщо маля тягнеться до якогось заняття, і під час цього не помічає нічого навколо — значить, ця справа дійсно йому до душі. І дитина отримає не тільки чудовий результат, а й задоволення від процесу. Тому заохочуйте свого малюка — давайте можливість частіше займатись цим хобі; запишіть на додаткові заняття в садочку; самі дізнавайтесь більше про можливості у сфері, яка цікава дитині. Так ви не тільки будете розширювати свій світогляд, а й станете опорою і ліпшим другом вашому малюку!

 • Що робити, коли вам не подобається захоплення дитини?

  Звісно, бувають випадки, коли батькам здається, що захоплення дитини їй не підходить. Поки дитина матеріально і психологічно залежить від батьків, вони спокійно можуть сказати «Це шкідливо, а це корисно, роби так, а не так». Звичайно ж, на таке «перенавчання» піде дуже багато ваших сил, а результату буде нуль. Адже як тільки дитина стане самостійною — почне займатися тим, що їй дійсно цікаво. Але проблема буде в тому, що повернутися до справи свого життя вона може з психологічною травмою. Тому прислухайтеся до бажань дитини і допоможіть їй розвивати свої здібності — не залежно від того, подобається вам їхній прояв чи ні.

 • Чи завжди таланти відкриваються в дитинстві?

  Досить рідко можна зустріти людей, у яких здібності до чогось проявилися в ранньому дитинстві. Набагато частіше захоплення малюка досить розмиті, дитина одразу не може визначитися, чим хоче займатися. Через це багато дітей постійно знаходяться в пошуку, і часто змінюють свої інтереси і захоплення — це нормально. Дозволяйте дитині шукати себе, і заохочуйте усі її починання! Це може буті довго, але зрештою, дитина спробує усі хобі та знайде для себе те, що дійсно полюбить.

 • Як бути, якщо дитину нічого не цікавить?

  Якщо ви помічаєте, що дитина проживає день, не намагаючись наситити його подіями й не шукає цікавих занять — винні в цьому ви самі. Пасивна поведінка дитини може бути наслідком того, що батьки нав’язали дитини, що вона має любити й чим займатися. У дошкільному віці батьки для дитини авторитетом. Якщо ви вже пояснили дитині, що правильно, а що ні — тоді дитина не бачить сенсу шукати якісь захоплення, які принесуть їй задоволення. Адже дорослі вже все вирішили й спланували — мама сказала, якою іграшкою краще грати, мама авторитет, і тому шукати забавки самостійно для себе дитині не цікаво. У таких ситуаціях у дитини відпадає бажання що-небудь хотіти — і це велика проблема.

Давайте своїй дитині можливість пробувати та обирати. Адже тільки у ваших силах допомогти своїй дитині стати щасливішим, ніж ви самі!

Сподобалась стаття? Поділись!