Які правила необхідно встановити для дитини під час користування інтернетом
Опубліковано:
2018-01-22

Інтернет — незамінний спосіб навчання та пошуку інформації. Також в інтернеті діти розважаються, дивляться відео, спілкуються з друзями, досліджують щось… Коли дитина користується вашим комп’ютером, смартфоном чи планшетом самостійно, дуже важливо встановити для неї певні правила користування інтернетом.

Головні правила для батьків:

  • Діти часто тримають в секреті, що вони роблять онлайн та які сайти відвідують. Краще, щоб ваш комп’ютер був у кімнаті, доступній для всіх членів родини.

  • Діти прагнуть самостійності та не хочуть, щоб батьки були в курсі їхніх дій. Проводьте з дитиною якомога більше часу. Обговорюйте з нею теми, пов’язані з інтернетом та комп’ютерами. Ваші довірливі стосунки з дитиною — впевненість у її безпеці.

  • Батькам слід обговорювати всі нюанси чи труднощі, які виникли під час користування комп’ютером. Таким чином, розмова про дії в інтернеті буде звичайною частиною життя вашої сім’ї.

  • Домовтесь з дитиною про кількість часу, яку вона проводить в інтернеті. Ми радимо для обмеження цього часу використовувати таймер чи будильник. Поясніть дитині, що довго сидіти перед монітором шкодить здоров’ю.

  • Використовуйте засоби захисту: антивірус і спам-фільтр, «батьківський контроль» в операційній системі.

  • Навчіть дітей не вірити всій інформації, яку вони читають чи бачать в інтернеті. Поясніть малюку, що будь-хто може створити сайт, портал, сторінку в Facebook та Instagram, завантажити відео на Youtube… Інформація, що є в Інтернеті, у більшості випадків ніким не контролюється. Вчіть дитину «гуглити» інформацію у різних джерелах, перевіряти її.

  • Наголосіть на тому, щоб діти не спілкувались із незнайомими їм людьми. Важливо, щоб вони не розповсюджували особисту інформацію: домашню адресу, номери телефонів, робочу адресу батьків, свої фото, паролі. Також варто поговорити з дітьми, щоб вони без дозволу мами чи тата не погоджувалась на зустріч з людиною з інтернету.

  • Наголосіть, що не варто завантажувати музику, програми або файли з торентів без відома батьків. Адже це може порушувати закони про авторські права.

  • Тримайте на контролі, які сайти відкривають ваші діти. Обов’язково перевяйте, щоб дітлахи не сіділи на сайтах сумнівного змісту.

  • Поцікавтесь, у які ігри дитина грає та з ким. Нагадайте своїй дитині про потенційні ризики, пов’язані з комп’ютерними іграми.

Корисні посилання на відео з порадами від Google:

— Поради про безпеку дітей в інтернеті

 

 — Як захистити налаштування безпечного пошуку:

 

 — Безпечний режим на YouTube:

 

 — Як виявити брехню і залишитися правдивим в Інтернеті:

 
Сподобалась стаття? Поділись!