Як виховати дитину без залежності від гаджетів
Опубліковано:
2017-10-24

Обов’язок батьків — показати дітям усі переваги та можливості неймовірного світу новітніх технологій, але при цьому не допустити, щоб гаджети стали центром їхнього життя. Читайте наші поради, як виростити дитину без залежності від гаджетів.

 1. Не робіть із гаджетів ворога.

  Усі ми чули історії про дітей, яким повністю забороняли солодощі. І як тільки вони мали змогу спробувати щось смачненьке, їх вже було не спинити — жага до солодкого смаку стала нестримною. Чи є шанс, що щось подібне станеться із дитиною, якщо повністю заборонити їй використовувати усі девайси? Можливо. Взагалі, у девайсах немає нічого зловісно страшного. Проте якщо батьки вважають їх «забороненим плодом», це лише розігріє дитячу цікавість. Замість того, щоб забороняти, ми маємо відкрито пояснювати усі переваги і недоліки новітніх технологій. Адже лише те, як ми їх використовуємо, вирішує — впливають гаджети на дитину негативно чи позитивно. Саме батьки несуть відповідальність за те, деградують їхні діти за комп’ютером чи, навпаки, розвиваються.

 2. Визнайте свою власну залежність.

  Звичайно, ми будемо захищати право батьків на використання смартфонів! Інколи просто неможливо виконувати усі батьківські функції без гугла, форумів, програм, і це — нормально! Але якщо ви хочете навчити ваших дітей знайти баланс між нормальним і цілодобовим використанням гаджетів — покажіть на власному прикладі здорове ставлення до девайсів, не сидіть в телефоні 24/7!

 3. Покажіть, що весело може бути і «в реалі».

  Ігри, програми, телевізійні шоу — це простий спосіб себе розважити. Ці способи не потребують додаткових матеріалів, фантазії чи фізичних зусиль. Прогулянка в лісі, власний творчий проект, настільні ігри — батьки мають показати дитині, як приємно провести вільний час без смартфонів.

 4. Підберіть ігри, програми та передачі розвивального, освітнього спрямування.

  Якщо і засиджуватися за екранами, то з користю! Запитайте, що цікаво вашій дитині та завантажте для неї контент згідно з її інтересами.

 5. Залучіть дитину до переговорів.

  Знаєте, як нагодувати «малоїжку»? Дозволити приготувати обід собі самому, чи допомогти мамі. Цей фокус подіє і з гаджетами. Залучіть дитину до обговорення обмежень, пов’язаних із їх використанням. Таким чином дитині буде легше прийняти та поважати ці обмеження. Запитайте, скільки часу дитина хотіла б грати на планшеті протягом дня? Навіть, якщо дитина скаже «10 годин поспіль», з нею можна буде домовитися і на 40 хвилин.

У сучасному світі зовсім лишити власну дитину гаджетів, на нашу думку, злочин. Але їх безконтрольне використання теж на вашій совісті. Знайдіть золоту середину!

Сподобалась стаття? Поділись!