Хто такий дефектолог і у яких випадках варто до нього звертатися
Опубліковано:
2019-02-17

У дитячому садочку Хеппі Ленд з’явився спеціаліст-дефектолог — Ольга Гололобова. Вона допоможе вашим дітям подолати складнощі з розвитком мовлення.

Сьогодні ми вирішили взяти в Ольги коротке інтерв’ю, котре допоможе батькам зрозуміти, в яких саме випадках потрібно звертатись до дефектолога та чим вона зможе допомогти.


— Чому у дітей виникають проблеми з мовленням? Що робити батькам, якщо вони помітили проблему?

— Фактори виникнення проблем з розвитком у дітей можуть бути різні: екологія, спадковість, патології вагітності, пологів, захворювання в ранньому віці, соціум, мова батьків… Насамперед, треба обстежити дитину, розібратися з проблемою. Можливо, проблема не у розвиткові мовлення, а пов’язане з мозковою діяльністю. Тому перший крок, якщо ви помітили, що дитина довго не розмовляє, або розмовляє не досить коректно — консультація дефектолога і психоневролога.

— Хто такий спеціаліст-дефектолог? У чому його місія?

— Дефектолог або корекційний педагог — це фахівець зі спеціальною освітою, який володіє методиками розвивального та корекційного навчання. Його діяльність спрямована на розвиток основних психічних процесів (пам'яті, мислення, уваги, уяви, мовлення) у дитини.

— Розкажіть більше про спеціаліста, який працює в садочку Хеппі Ленд.

— Доброго дня! Мене звуть Гололобова Ольга Юріївна, я досвідчений дефектолог та з початку 2019 року працюю в садочку Хеппі Ленд. Я закінчила Національний педагогічний університет ім. М.Драгоманова за спеціальністю Дефектологія у 1999 році. З того часу працювала логопедом, дефектологом (корекційним педагогом) у дошкільному закладі, мій загальний досвід роботи за професією — понад 20 років.

— Як проходять заняття з дитиною?

Дефектолог працює у тандемі з психологом. У розпорядженні цих спеціалістів хороша матеріально-технічна база садочка Хеппі Ленд: кабінет, посібники, іграшки… Перед тим, як розпочати заняття з дитиною, проводиться індивідуальна консультація та складається індивідуальна програма для кожної дитини. Усі заняття проводяться індивідуально з дитиною, рекомендована кількість — 2-3 на тиждень.

— Яка приблизна схема індивідуального заняття?

— Кожне заняття складається з таких елементів: артикуляційні вправи до постановки проблемних звуків; постановка звуків; автоматизація вимови звуків у складах, словах; диференціація подібних (різних) фонем; розвиток фонематичного слуху; розвиток уваги, мислення, пам’яті; розвиток мовного дихання; розвиток дрібної моторики пальців рук.


Отже, якщо ваш малюк непосидючий, надто активний, не достатньо добре концентрує увагу, важко запам’ятовує. Якщо ви у процесі навчання зустрілись зі складнощами у вивченні кольорів, величин, якщо оточення не розуміє мовлення вашої дитини — то вам необхідно звернутися за консультацією до дефектолога. Після ретельного обстеження вашій дитині надасть кваліфіковану допомогу логопед-дефектолог. Завдяки володінню методиками корекційно-розвивального навчання, фахівець вміло навчає дітлахів не тільки мовленнєвих навичок, а й скорегує решту проблем, з якими батьки не в змозі впоратися.

У садочку Хеппі Ленд організовані індивідуальні корекційно-розвивальні заняття, метою яких є кваліфікована допомога конкретній дитині. На заняттях педагог, використовуючи гру та сучасні методики корегуючого навчання, підвищує пізнавальну активність малюка, розвиває основні психічні процеси (пам’ять, уяву, увагу, мислення, мовлення).


Якщо ви не знайшли у статті відповіді на своє запитання, або ви хочете замовити консультацію спеціаліста-дефектолога у садочку Хеппі Ленд — дзвоніть +38 (097) 990 47 96


Сподобалась стаття? Поділись!