Читання вголос позитивно впливає на розвиток сприйняття і пам’яті у дітей
Опубліковано:
2017-08-23

У читанні є багато переваг. Але коли хтось із батьків просто читає книгу вголос, цього може бути недостатньо для покращення пізнавального розвитку дошкільнят. У результаті міжнародного дослідження, яке було опубліковано в журналі PLOS One, довели, що саме спілкування з дітьми під час читання дає їм поштовх для розвитку когнітивних навичок.

У рамках дослідження було залучено 22 дівчинки 4-річного віку. Спостерігали за залежністю взаємодії між батьками й дитиною під час читання. Для фіксації результату використовували магнітно-резонансну томографію. Активність мозку була набагато більшою у тих дітей, з якими обговорювали почуте, аніж тих, кому просто читали вголос. Найбільше активізувалась зона мозку, яка відповідає за зародження та розвиток когнітивних навичок — сприйняття, пам'яті, вирішення завдань та уяви.

«Коли батьки під час читання відволікаються (приміром, на телефони) — це також відволікає увагу малюка. Тато й мама повинні долучатись до процесу — ставити питання, гортати сторінки, обговорювати малюнки, щоб під час спільного читання максимально взаємодіяти зі своєю дитиною. Це активізує мозок дітей та пришвидшує розвиток навичок грамотності», — сказав Джон Хаттон, доктор медичних наук та педіатр.

А ви часто читаєте разом?

Сподобалась стаття? Поділись!